info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

۱۰ چیزی که به ماشین لباسشویی آسیب می زند

۱۰ چیزی که به ماشین لباسشویی آسیب می زند

یکی از وسایل برقی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ماشین لباسشویی است که اگر یک روز خراب باشد، کار خانه لنگ می ماند. هر وسیله ای را باید به نحو صحیح استفاده کرد تا بتوان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرد و در واقع از این طریق به اقتصاد خانواده نیز کمک خواهد شد. اگر در استفاده از ماشین لباسشویی دقت کنیم می توانیم تا حدود ۱۵ سال از آن استفاده کنیم. در صورتی که ما ممکن است در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی کارهایی را انجام دهیم که به آن آسیب می زند اما خودمان از این اتفاق خبر نداریم. در این مقاله سعی می کنیم به ۱۰ مورد از کارهایی که به ماشین لباسشویی آسیب می زند، اشاره کنیم.

مواردی که باعث آسیب به ماشین لباسشویی شما می شود، عبارتند از:

  • خالی نکردن جیب ها می تواند به ماشین لباسشویی آسیب وارد کند. اشیائی مانند سکه، پیچ و اشیاء فلزی می تواند به داخل ماشین و درب آن آسیب جدی وارد کند. اشیائی مانند دستمال کاغذی و پول نقد ممکن است در تخلیه واشر مشکل ایجاد کرده و آن را مسدود کنند. قبل از آن که لباس ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید حتما از خالی بودن جیب ها مطمئن شوید همچنین زیپ لباس ها را ببندید تا ماشین آسیب نبیند.
  • استفاده بیش از حد مواد شوینده، می تواند سبب آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی شود. شاید خیلی از ما فکر کنیم هر چقدر بیشتر از مواد شوینده استفاده کنیم لباس ها تمیزتر خواهند شد. در صورتی که این تصور، اشتباه است. استفاده زیاد از مواد شوینده موجب تولید کف فراوان خواهد شد و ماشین برای رفع آن باید بیشتر از حد معمول کار کند در نتیجه به ماشین فشار وارد می شود. حتما به بروشور ماشین مراجعه کرده و مطابق آن از مواد شوینده استفاده کنید.
  • فضای داخل ماشین لباسشویی را کاملا پر می کنید. در واقع برای آن که لباس ها خوب شسته شوند باید در داخل ماشین به خوبی گردش کنند و ماده شوینده به همه قسمت ها برسد. اگر لباس و پارچه زیادی در داخل ماشین قراردهید فضای داخلی، فشرده می شود و ماده شوینده به همه قسمت ها نرسیده و گردش لباس ها به خوبی انجام نمی شود در نتیجه لباس ها و پارچه ها به خوبی شسته نخواهند شد.
  • درون محفظه ماشین شما همیشه خیس است. باید درب ماشین لباسشویی را بعد از هر بار شستشو باز بگذارید تا کاملا خشک شود و تا از رشد کپک و قارچ جلوگیری شود. هیچگاه لباس های خیس را درون ماشین لباسشویی رها نکنید و حداقل درب ماشین را باز بگذارید.
  • لباس های زیر و لباس های کوچک را با ماشین لباسشویی می شویید. لباس های زیر به علت کوچک بودن، به سختی شسته می شوند و همین یعنی فشار به ماشین لباسشویی. علاوه بر این، لباس زیر شما نیز ممکن است آسیب ببیند پس بهتر است این گونه لباس ها را یا با دست بشویید و یا آن ها را در کیسه های مخصوص شستشو قرار دهید.
  • به تراز بودن ماشین لباسشویی خود توجهی ندارید. اگر ماشین شما تراز نباشد علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد، به موتور ماشین لباسشویی نیز فشار زیادی وارد خواهد شد. پایه های بیشتر ماشین لباسشویی ها قابل تنظیم هستند، شما می توانید برای تراز شدن، از آن ها کمک بگیرید در غیر این صورت می توانید زیر پایه ها وسیله ای بگذارید تا کوتاهی و بلندی آن تنظیم شود.
  • سیم ها و اتصالات ماشین لباسشویی را چک نمی کنید. ممکن است در اثر کشیده شدن و یا فشار وارد شدن به سیم های ماشین لباسشویی، آن ها آسیب دیده باشند که در این صورت باعث اتصالی کردن آن ها خواهد شد. هر چند وقت یکبار آن ها را چک کنید و در صورت خرابی، سریعا آن ها را تعویض کنید. همچنین لوله های تخلیه و ورودی را بررسی نمی کنید. در صورت شل بودن آن ها ممکن است آب نشت کند. بعضی مواقع نیز ممکن است پرز لباس و یا اشیائی دیگر باعث انسداد لوله ها شده باشد. باید مدتی یکبار همه قسمت های مورد نظر را بررسی کنید تا در صورت وجود اشکال سریعا رفع شود.
  • در صورت وجود مشکل و ایرادی در ماشین لباسشویی، خودتان دست به کار می شوید. در صورت نداشتن تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی، دستکاری آن کار بسیار خطرناکی است که ممکن است علاوه بر آسیب به ماشین لباسشویی، خسارت مالی زیادی برای شما به جای بگذارد. در صورت ایراد در ماشین لباسشویی خود می توانید با خیال راحت به مراکز تعمیر ماشین لباسشویی در کرج مراجعه کنید و با اطمینان ماشین لباسشویی خود را سالم تحویل بگیرید.
  • لباس ها را طبق برنامه مناسب خود نمی شویید. هر لباسی با توجه به جنسی که دارد در درجه حرارت مشخصی باید شسته شود در غیر این صورت حتما آسیب خواهد دید. قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، حتما راهنمای استفاده از آن را مطالعه بفرمایید. سعی کنید لباس ها را بر اساس رنگ بندی، جدا کنید و هر رنگی را با ماده شوینده مناسب خود بشویید تا رنگ لباس ها با یکدیگر ترکیب نشوند و به لباس هایتان آسیبی نرسد.

پشت سر هم از ماشین لباسشویی کار می کشید. این کار فشار زیادی به موتور ماشین وارد می کند. بین هر بار شستشو حداقل یک ساعت فاصله قرار دهید تا موتور ماشین لباسشویی اندکی استراحت کند و به اصطلاح، داغ نکند.

نکات تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

انجام ندادن اشتباهاتی که در بالا بیان کردیم و در واقع توجه به نکات استفاده صحیح از ماشین لباسشویی برای طول عمر بیشتر باعث می شوند لباس هایتان نیز سالم مانده و عمرشان طولانی تر شود. سعی کنید ماشین لباسشویی را در فضای خشک و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید و حداقل ۱۵ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد.

توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی در جایی باشد که آلودگی لباس ها به سایر وسایل منتقل نشود. از قرار دادن اجسام سنگین بر روی ماشین لباسشویی جدا خودداری کنید، زیرا باعث وارد شدن فشار به موتور ماشین لباسشویی خواهد شد. بهتر است از وایتکس برای شستن لباس داخل ماشین لباسشویی استفاده نکنید، زیرا این ماده خاصیت خورندگی بالایی دارد و موجب خوردگی و آسیب ماشین لباسشویی می شود. اما اگر تصمیم به استفاده از مایع سفید کننده در ماشین لباس شویی دارید حتما مطالب مرتبط با آن را مطالعه کنید، توجه به این نکات ریز اما مهم موجب می شود تا سال های بیشتری از ماشین لباسشویی استفاده کنید و نیازی به تعمیر و تعویض آن نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس با ما کلیک کنید ۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲