info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

نکات استفاده صحیح از ماشین لباس شویی برای طول عمر بیشتر

نکات استفاده صحیح از ماشین لباس شویی برای طول عمر بیشتر

شاید فکر کنید شستن لباس، کار و وظیفه ی ماشین لباس شویی است و ما کاری به آن نداریم. ما لباس هایمان را در آن می ریزیم و ماشین لباس شویی باید به بهترین نحو آن ها را بشوید و تحویل دهد. این تفکر اشتباهی است.

راهکار هایی وجود دارد که باید بدانید و انجام دهید تا فشار کمتری به ماشین لباس شویی شما وارد شود و بتواند سال های بیشتری در خدمتتان باشد. ما در ادامه مطالب به نکاتی درباره ی استفاده ی صحیح از ماشین لباس شویی برای طول عمر بیشتر اشاره خواهیم کرد.

ماشین لباس شویی چگونه کار می کند؟

ماشین های لباس شویی دارای دو دیگ هستند. یک دیگ را ما می بینیم که دارای سوراخ هایی است که برای ورود و خروج آب تعبیه شده اند. این دیگ شیارها و برآمدگی هایی نیز دارد تا حین چرخش به لباس ها ضربه بزند و باعث شستن و تمیز شدن لباس ها می شود؛ این دیگ داخل دیگ دیگری است که ما آن را نمی بینیم و به بدنه ی اصلی ماشین لباس شویی متصل شده است و هر برنامه ای را که شما انتخاب می کنید، این دیگ اعمال می کند. این دیگ لرزش و حرکات مخزن را کنترل می کند و با فنرهای بسیار قوی به بدنه اصلی ماشین لباس شویی متصل شده است.

 برای استفاده بهینه از ماشین لباس شویی به این نکات دقت کنید.

نکات برای راندمان بالای ماشین لباسشویی و کم کردن خطرات تعمیرات ماشین لباسشویی بیان شده است

 • زمانی که یک ماشین لباس شویی جدید خریدید باید دقت کنید که بر روی سطحی صاف قرار گرفته باشد، در غیر این صورت هنگام روشن کردن آن با سر و صدای زیادی روبه رو خواهید شد.
 • نصاب باید یک دور آن را در حضور شما روشن کند تا از همه چیز مطمئن شوید.
 • داخل ماشین لباس شویی را تا آن جا که جا دارد پر نکنید. همیشه سعی کنید مقداری از سر لباس ها خالی بماند تا به ماشین لباس شویی فشار وارد نشود.
 • در هنگام خرید، شاید شما ماشین لباس شویی را خریداری کرده اید که بیشترین حجم را داشته باشد تا بتوانید همه ی لباس ها، پرده ها و مخصوصا پتو های خود را در آن بشویید. اما بهتر است بدانید هر چقدر هم که حجم ماشین لباس شویی شما بالا باشد، اما پتو زمانی که خیس شود بسیار سنگین می شود و به فنر ها و سایر قسمت های ماشین لباس شویی فشار وارد می شود. در صورت فشار زیاد به قطعات ماشین لباس شویی، از عمر آن کم خواهد شد و یا بعد از آن باید سر و صدای ماشین لباس شویی را تحمل کنید.
 • برای شستن لباس ها از مواد شوینده ی مناسبی استفاده کنید مثلا از پودری استفاده کنید که در مدت زمان کمتری در آب حل می شود و کف مناسبی داشته باشد تا در مرحله ی آبکشی به ماشین لباس شویی فشار وارد نشود.

– به میزان کافی از مواد شوینده استفاده کنید، و برای این کار طبق دستور العمل هر برنامه از مواد شوینده استفاده کنید.

 • حداقل سالی یکبار باید دیگ ماشین لباس شویی را رسوب زدایی کنید به این صورت که یک قرص جرم گیر ماشین لباس شویی را در داخل دیگ ماشین لباسشویی قرار می دهید، و سپس برنامه ی ماشین را روی حالت کتان شویی قرار دهید. حرارت آب باید بین ۶۰ تا ۹۰ درجه باشد و نکته قابل توجه اینکه برنامه ی خشک کن را انتخاب نکنید. این شستشو باید حدود یک ساعت طول بکشد تا به طور کامل رسوبات از داخل دیگ و لوله های تخلیه، کنده شده و از بین بروند. این کار باعث می شود عمر ماشین لباس شویی افزایش یابد.
 • برای این که پرز و اجسامی که در لباس ها وجود دارد راه لوله های تخلیه را نبندد، فیلتر مکانیکی در ماشین لباس شویی قرار داده شده است. خوب است هر شش ماه یکبار آن فیلتر را بیرون آورده و تمیز کنید.
 • هر چند وقت یکبار باید وضعیت عملکرد قسمت های مختلف ماشین لباس شویی را بررسی کنید. یکی از قسمت های مهم ماشین لباس شویی که باید بررسی شود، شیلنگ تخلیه ی لباس شویی است. شیلنگ تخلیه وظیفه دارد آب را از داخل ماشین به لوله فاضلاب منتقل کند. اگر بین لباس ها شئی وجود داشته باشد ممکن است به شیلنگ ها آسیب وارد کرده باشد و یا شیلنگ تخلیه بر اثر کشیده شدن پاره شده باشد و یا حتی در زیر ماشین لباس شویی مانده باشد و سبب آسیب رسیدن به آن شده باشد. پس باید هر چند وقت یکبار این شیلنگ را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید و در صورت خراب بودن، نسبت به تعویض آن سریعا اقدام کنید.
 • ماشین لباس شویی را نباید مستقیما به پریز برق متصل کنید. بارها پیش آمده است که بعد از رعد و برق و اتفاقات از این دست شاهد قطع و وصل شدن برق بوده ایم . در حین نوسانات برق ممکن است موتور لباس شویی نیم سوز شود و یا برد لباس شویی بسوزد و به طور کامل از کار بیفتد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاقات ناگوار از یک محافظ برق مناسب استفاده کنید که جلوی ورود این نوسات به ماشین لباس شویی را می گیرد و اینگونه باعث افزایش طول عمر ماشین لباس شویی می شود.
 • لباس های کثیف را در داخل ماشین لباس شویی بیش تر از یکی دو روز نگهداری نکنید. بعد از شستن لباس ها و تمام شدن کار ماشین، درب ماشین را باز بگذارید تا به خوبی خشک شود. در غیر این صورت به خاطر فضای مرطوب داخل ماشین لباس شویی، ممکن است به زودی شاهد قارچ و کپک باشید و بوی نامطلوبی داخل ماشین لباس شویی را پر کند.
 • زیپ لباس های زیپ دار را ببندید و بعد آن ها را درون ماشین بیندازید تا به لباس های دیگر آسیب وارد نکند.
 • ماشین لباس شویی باید حدود پنج سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و یا رعد و برق نباشد.
 • اگر می خواهید پشت سر هم از ماشین لباس شویی استفاده کنید بهتر است بین شستشو ها یک ساعت فاصله بیندازید.
 • زمانی که ماشین لباس شویی در حال فعالیت است برنامه ی شستشو را تغییر ندهید و برای باز کردن درب ماشین لباس شویی، تا توقف کامل ماشین لباس شویی صبر کنید.
 • سیم اتصال به زمین یا همان سیم ارت ماشین لباس شویی را فراموش نکنید.
 • اگر لباستان پاره شده است ابتدا آن را تعمیر کنید و سپس در داخل ماشین قرار دهید.
 • بعد از آن که کار ماشین لباس شویی تمام شد با یک پارچه ی نرم و خشک لاستیکی که دور درب ماشین قرار دارد را کاملا خشک کنید.
 • برای اطمینان، بعد از آن که کار ماشین لباس شویی تمام شد شیر آب شهری که به ماشین متصل است را کاملا ببندید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

پس بعد از آن که هر وسیله ی برقی خریداری کردید دستور العمل آن را خوانده و نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید تا هم زمان بیشتری از وسیله ی برقی خود استفاده کنید و هم این که اتفاق ناگواری رخ ندهد.

اگر مشکلی در ماشین لباسشویی خود دارید میتوانید در صفحه تعمیرات ماشین لباسشویی سوالات خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس با ما کلیک کنید ۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲