info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

تعمیر پکیج بایماک

تعمیر پکیج بایماک

پکیج دستگاهی است که برای گرمایش محیط به کار می رود، اما این دستگاه نیز مانند هر وسیله دیگری احتیاج به سرویس، تعمیر و نگهداری دارد.

تعمیراتو، مرکز تعمیر لوازم الکترونیکی و از جمله آن ها پکیج می باشد که به صورت حرفه ای و آنلاین بالاترین سطح خدمات مانند نصب، تعمیرات و سرویس رادیاتور و شوفاژ را در کم ترین زمان و با بهترین قیمت انجام می دهد.

آشنایی با پکیج بایماک

در سال های اخیر استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی پکیج  در بین سازندگان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. مشکلی که در استفاده از این سیستم‌ها در آپارتمان‌ها دیده می‌شود استفاده از انواع نامناسب آنها در محیط‌‌های آپارتمانی است.در مجموع ۳ نوع سیستم پکیج با استانداردها و کاربردهای مختلف وجود دارد که متناسب با هر نوع و متراژ ساختمان‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

مزایای پکیج شوفاژ گازی بایماک نسبت به موتورخانه مرکزی:

استقلال واحدهای مسکونی از یکدیگر

استقلال هر واحد مسکونی در تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط

عدم نیاز به احداث موتورخانه مرکزی

امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان

عدم هزینه شارژ ماهانه و تعمیر و نگهدار

سهولت در نصب راه اندازی سرویس و نگهداری

راندمان بالاتر نسبت به موتورخانه مرکزی

امنیت بالاتر به خاطر وجود سنسورهای آب گرم مصرفی و شوفاژ و سنسور دود و …

عدم اشتغال فضای مفید در ساختمان ها

ابعاد کوچک تقریبا به اندازه یک دستگاه آبگرمکن دیواری معمولی

تنطیم دما به میزان دلخواه

تامین آبگرم دائم و فراوان در کمترین زمان و جلوگیری از اتلاف انرژی

هر زمان که شما به آبگرم نیاز داشته باشید دستگاه روشن می شود و در مواقع دیگر خاموش می شود.

ایمنی کامل (دستگاه به صورتی طراحی گردیده که هیچ خطری را متوجه مصرف کننده آن نمی سازد )

عملکرد مطمئن ( تامین گرمایش واحدهای مسکونی تا متراژ حداکثر ۳۵۰ متر مربع به صورت کامل)

کارکرد آرام و بدون صدا (LAMBERT)

راندمان حرارتی بالا همزمان با صرفه جویی در مصرف سوخت

کوتاه شدن مسیر لوله های انتقال آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی به محل مورد نظر و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان.

خدمات تعمیراتو برای پکیج بایماک 

اگر پکیج بایماک شما به درستی کار نمی کند و آب گرم ندارید یعنی نیازمند سرویس و یا تعمیر است. شما می توانید از خدمات تعمیراتو در این زمینه بهره بگیرید. گروه فنی ما شامل تعمیرکاران و تکنسین های باسابقه است که جدیدترین دوره های تعمیر و نصب پکیج را گذارنده اند.

اهمیت نصب پکیج بایماک

اگر نصب پکیج بایماک به خوبی و توسط متخصص انجام بگیر در عملکرد پکیج تاثیر مستقیم می گذارد و همچنین طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

نصاب مخصوص پکیج بایماک

نصاب دستگاه موظف است قبل از نصب پکیج شوفاز یا رادیاتور و یا باز کردن دستگاه از درست بودن و صحت موارد ایمنی گفته شده در بالا اطمینان پیدا کند و موارد را چک کند. در صورت عدم مغایرت پکیج با شرایط محیط، تکنسین موظف است پکیج دیواری را مناسب متراژ و شرایط محیط تعویض نماید. تاسیسات ساختمان باید توسط تکنسین پکیج دیواری بررسی و کنترل شود و در صورت وجود مشکل در تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، شیرآلات و دودکش ها پکیج نباید نصب شود تا مشکلات احتمالی رفع گردد.

اگر برای نصب پکیج از قبل محافظ استاندارد برق و صافی یا صافی مغناطیسی استاندارد جهت محافظت از پکیج در برابر کثیفی ها یا سنگینی آب تهیه نشده باشد، نصاب موظف است قبل از دستگاه این موارد را یادآوری کند. در صورت عدم رعایت این موارد پکیج شوفاژ یا رادیاتور نباید نصب شود.

کارشناسی نصب پکیج بایماک

پکیج گرمایشی با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت ساختمان و نوع عایق بندی مشخص می شود، پکیج های ۲۴۰۰۰ برای متراژ تا ۱۲۰ متر مربع، ۲۸۰۰۰ برای متراژ تا ۱۸۰ متر مربع و مدل ۳۶۰۰۰ برای فضای ۲۵۰ مترمربع مناسب می باشد. طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان (۱۳۹۰) حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری ) ۶۴ متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی می باشد.سس

اهمیت سرویس پکیج بایماک

اگر می خواهید پکیجی که استفاده می کنید در تمام دوران خود بهینه کار کند، باید سرویس پکیج مرتب و به صورت دوره ای انجام شود. سرویس و نگهداری پکیج در بالا بردن عمر دستگاه تاثیر به سزایی خواهد داشت.

سرویس دوره ای و تعمیر پکیج بایماک  شامل موارد زیر است:

رسوب زدایی مبدل گرمایی

سرویس و تعمیر مشعل پکیج

سرویس و تعمیر پمپ پکی

سرویس و تعمیر سیستم های ایمنی

سرویس و تعمیر فیلتر پکیج

سرویس و تعمیر سیستم های ایمنی

هواگیری سرویس

تنظیمات فشار آی و گاز و کنترل حرارت

جرم گیری و تعویض قطعات

برای سرویس پکیج و تعمیر آن به اررورهای دستگاه باید تسلط کافی را داشت.

سرویس پکیج بایماک

سرویس پکیج شامل کنترل مواردی از قبیل وجود یا عدم وجود نشتی در لوله ها، رسوب در مسیر ورودی، مبدل، اتصالات، فیلتر، شیلنگ ها، شیر اطمینان، دستگاه سختی گیر و … می باشد. در زمان سرویس پکیج در صورت مشاهده هر گونه عیب در هر یک از این قسمت ها، باید پکیج تعمیر شود. در ادامه به برخی از مهم ترین عیوب یک پکیج و نحوه رفع آن ها می پردازیم.

انجام موارد ضروری قبل از سرویس و تعمیر

قبل از انجام سرویس و یا تعمیر پکیج بایماک و یا هر عملیات دیگری روی دستگاه مراحل زیر را طی کنید و سپس اقدام کنید:

 دوشاخه دستگاه را از پریز بکشید.

 با پای برهنه یا دستان مرطوب به پکیج دست نزنید.

مواد قابل اشتعال یا گرمازا را از محل دور کنید.

– بعد از اتمام کار و قبل از روشن کردن پکیج تمامی موارد ایمنی دستگاه را چک کنید.

مهم ترین و رایج ترین مشکلات پکیج بایماک

علی رغم اینکه پکیج های دیواری، بسیار پیشرفته هستند، اما در عین حال ممکن است در طول زمان، دچار مشکل شوند و نیاز به سرویس پکیج و یا تعمیر داشته باشند. زردی شعله ، کم و یا زیاد بودن فشار، عدم گرمایش مناسب، تولید سر و صدا، عدم روشن شدن شعله، خرابی شیر اطمینان و رسوب گیری از معدود مشکلاتی است که ممکن است برای سیستم پکیج رخ دهد. در این صوزت باید دستگاه را عیب یابی کرد و سپس برای تعمیر پکیج اقدام نمود.

-ایجاد سرو صدا توسط دستگاه

علت آن، عدم تنطیم شیر برقی گاز دستگاه، رسوب گرفتن مدار و مبدل های حرارتی، خرابی پمپ آب و یا مشکل سنسورهای حرارتی است. برای رفع این عیب باید مبدل، هواگیری شود، مدار و مبدل حرارتی رسوب زدایی شده و یک فیلتر مناسب در ممسیر برگشت آب گرمایش پکیج قرار داده شود. حتی الامکان، شیر برقی گاز دستگاه تنظیم گردد. در صورتی که مبدل، تغییر شکل داده باشد، حتما باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

-مشاهده زنگ زدگی جزئی روی لوله دودکش فلزی

عدم خروج کامل دود از دودکش باعث این مشکل می شود برای رفع این عیب، لوله دودکش باید از لجاظ قطر و طول مناسب و عدم مسدود بودن مسیر عبور دود، به دقت بررسی شود.

-نوسان گرمایش آب و یا عدم کارکرد آن

علت آن مربوط به ترموستات، عملکرد پمپ، مبدل، شیر تنظیم سه طرفه و یا فلومتر باشد.

عدم روشن شدن پکیج

-عدم تنطیم دما

دمای پایین آب گرم

هماهنگ نبودن دمای رادیاتور

ریست شدن ترموستات

پخش شدن بوی بد از دستگاه

مواردی که توضیح داده شد، تنها بخشی از عیوب یک پکیج بوده اما باید دقت داشت که در صورت مشاهده هر گونه مشکل و یا عیبی در سیستم گرمایشی، به هیچ عنوان انفرادی برای تعمیر پکیج اقدام نکنید. در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب رساندن بیشتر به پکیج شوید. نصب، سرویس و تعمیر پکیج را حتما به کارشناسان متخصص تعمیراتو بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن به کمک شما بیایند.

تعمیراتو با سابقه بسیار طولانی در زمینه تعمیر پکیج و با تکیه بر سرویس کاران دوره دیده، متخصص و باتجربه ای که جذب کرده است، امکان ارائه خدمات تخصصی پکیج دیواری را به تمامی مشتریان عزیز خود به صورت شبانه روزی فراهم کرده است. در هر ساعت که برای شما مناسب تر باشد می توانید پکیج خود را تعمیر، سرویس، جابجا و رسیدگی کنید. با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس با ما کلیک کنید ۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲