info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

تعمیر پکیج ایمرگاز

تعمیر پکیج ایمرگاز

تعمیراتو، مرکز تعمیر لوازم الکترونیکی و از جمله آن ها پکیج می باشد که به صورت حرفه ای و آنلاین بالاترین سطح خدمات مانند نصب، تعمیرات و سرویس رادیاتور و شوفاژ را در کم ترین زمان و با بهترین قیمت انجام می دهد.

پکیج دستگاهی است که برای گرمایش محیط به کار می رود، اما این دستگاه نیز مانند هر وسیله دیگری احتیاج به سرویس، تعمیر و نگهداری دارد.

اگر می خواهید پکیجی که استفاده می کنید در تمام دوران خود بهینه کار کند، باید سرویس پکیج مرتب و به صورت دوره ای انجام شود. سرویس و نگهداری پکیج در بالا بردن عمر دستگاه تاثیر به سزایی خواهد داشت.

اگر با مشکلاتی مانند گرم نکردن، صدای مزاحم، مشکل گرفتگی لوله های پکیج شوفاژ و رادیاتور مواجه شده اید کافیست با یک تماس عیب یابی و تعمیر اصولی پکیج را به متخصصان تعمیر تعمیراتو بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن به کمک شما بیایند.

تعمیرات پکیج به خصوص برندهایی مانند ایمرگاس (immerges)، به دلیل تکنولوژی به کار رفته در ساخت این دستگاه ها از حساسیت ویژه ای برخوردار است. و انجام این تعمیرات توسط افراد ناوارد می تواند هزینه ها و خسارات زیادی را برای شما به بار آورد. تکنسین با سال ها تجربه و گذراندن دوره های تخصصی، انواع خدمات تعمیراتی را با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت ارائه نموده و جهت کاهش هزینه های تعمیرات اولویت کار خود را بر مبنای تعمیر قطعات و نه تعویض آن قرار می دهند. تعمیر پکیج ایمرگاس کار آسانی نبوده و بهتر است به دست یک متخصص انجام شود. لازم است قیل از تعمیرات این پکیج بررسی های لازم انجام شده و سپس نسبت به تعمیر قسمت مشکل دار اقدام شود. چنانچه قسمت خراب شده به درستی تشخیص داده نشود می تواند باعث افزایش هزینه های شما شود.

آشنایی با پکیج دیواری امرگاس

پکیج دیواری ایمرگاس علاوه بر تامین آب گرم مصرفی در منازل ، آب گرم مورد نیاز برای رادیاتور ها را نیز در زمستان فراهم می نماید. استفاده از پکیج به نسبت آبگرمکن دیواری و سیستم موتورخانه مرکزی مزایای بسیاری دارد. پکیج از نظر میزان صدا بسیار کم صداتر بوده و نوسانات دمای آب در آن اصلا محسوس نیست. روشن شدن و کارکرد آن در مقایسه با آبگرمکن و شوفاژخانه مرکزی بسیار کم صداتر است و همه مهم تر راندمان آن در مقایسه با سیستم شوفاژ خانه مرکزی بسیار بالاتر است. از دیگر مزایای استفاده از پکیج ،اشغال فضای خیلی کم در مقایسه با سیستم آبگرمکن ایستاده و سیستم شوفاژ خانه مرکزی می باشد.

ایمرگاز (ایمرگاس) یکی از بزرگترین تولید کننده های پکیج شوفاژ در اروپا با بیش از ۷۵ مدل انواع پکیج بوده که دارای بالاترین استاندارد کیفیتی اروپا و همچنین تائیدیه از سازمان نظام مهندسی و استاندارد ایران می باشد. پکیجهای ایمرگاس دارای تکنولوژی برتر ایتالیا در طراحی و تولید بوده و مجهز به سیستم کنترل فوق پیشرفته با میکروپروسسور می باشد.

نصاب دستگاه موظف است قبل از نصب پکیج شوفاز یا رادیاتور و یا باز کردن دستگاه از درست بودن و صحت موارد ایمنی گفته شده در بالا اطمینان پیدا کند و موارد را چک کند. در صورت عدم مغایرت پکیج با شرایط محیط، تکنسین موظف است پکیج دیواری را مناسب متراژ و شرایط محیط تعویض نماید. تاسیسات ساختمان باید توسط تکنسین پکیج دیواری بررسی و کنترل شود و در صورت وجود مشکل در تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، شیرآلات و دودکش ها پکیج نباید نصب شود تا مشکلات احتمالی رفع گردد.

اگر برای نصب پکیج از قبل محافظ استاندارد برق و صافی یا صافی مغناطیسی استاندارد جهت محافظت از پکیج در برابر کثیفی ها یا سنگینی آب تهیه نشده باشد، نصاب موظف است قبل از دستگاه این موارد را یادآوری کند. در صورت عدم رعایت این موارد پکیج شوفاژ یا رادیاتور نباید نصب شود.

قبل از انجام سرویس و یا تعمیر پکیج و یا هر عملیات دیگری روی دستگاه مراحل زیر را طی کنید و سپس اقدام کنید:

 1. دوشاخه دستگاه را از پریز بکشید.
 2. با پای برهنه یا دستان مرطوب به پکیج دست نزنید.
 3. مواد قابل اشتعال یا گرمازا را از محل دور کنید.
 4. بعد از اتمام کار و قبل از روشن کردن پکیج تمامی موارد ایمنی دستگاه را چک کنید.

سرویس دوره ای و تعمیر پکیج شامل موارد زیر است:

 • رسوب زدایی مبدل گرمایی
 • سرویس و تعمیر مشعل پکیج
 • سرویس و تعمیر پمپ پکیج
 • سرویس و تعمیر سیستم های ایمنی
 • سرویس و تعمیر فیلتر پکیج
 • سرویس و تعمیر سیستم های ایمنی
 • هواگیری سرویس
 • تنظیمات فشار آی و گاز و کنترل حرارت
 • جرم گیری و تعویض قطعات

برای سرویس پکیج و تعمیر آن به اررورهای دستگاه باید تسلط کافی را داشت.

معایب داشتن پکیج

علی رغم اینکه پکیج های دیواری، بسیار پیشرفته هستند، اما در عین حال ممکن است در طول زمان، دچار مشکل شوند و نیاز به سرویس پکیج و یا تعمیر داشته باشند. زردی شعله ، کم و یا زیاد بودن فشار، عدم گرمایش مناسب، تولید سر و صدا، عدم روشن شدن شعله، خرابی شیر اطمینان و رسوب گیری از معدود مشکلاتی است که ممکن است برای سیستم پکیج رخ دهد. در این صوزت باید دستگاه را عیب یابی کرد و سپس برای تعمیر پکیج اقدام نمود.

سرویس پکیج شامل کنترل مواردی از قبیل وجود یا عدم وجود نشتی در لوله ها، رسوب در مسیر ورودی، مبدل، اتصالات، فیلتر، شیلنگ ها، شیر اطمینان، دستگاه سختی گیر و … می باشد. در زمان سرویس پکیج در صورت مشاهده هر گونه عیب در هر یک از این قسمت ها، باید پکیج تعمیر شود. در ادامه به برخی از مهم ترین عیوب یک پکیج و نحوه رفع آن ها می پردازیم.

ایجاد سرو صدا توسط دستگاه

علت آن، عدم تنطیم شیر برقی گاز دستگاه، رسوب گرفتن مدار و مبدل های حرارتی، خرابی پمپ آب و یا مشکل سنسورهای حرارتی است. برای رفع این عیب باید مبدل، هواگیری شود، مدار و مبدل حرارتی رسوب زدایی شده و یک فیلتر مناسب در ممسیر برگشت آب گرمایش پکیج قرار داده شود. حتی الامکان، شیر برقی گاز دستگاه تنظیم گردد. در صورتی که مبدل، تغییر شکل داده باشد، حتما باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

مشاهده زنگ زدگی جزئی روی لوله دودکش فلزی

عدم خروج کامل دود از دودکش باعث این مشکل می شود برای رفع این عیب، لوله دودکش باید از لجاظ قطر و طول مناسب و عدم مسدود بودن مسیر عبور دود، به دقت بررسی شود.

نوسان گرمایش آب و یا عدم کارکرد آن

علت آن مربوط به ترموستات، عملکرد پمپ، مبدل، شیر تنظیم سه طرفه و یا فلومتر باشد.

عدم روشن شدن پکیج

عدم تنطیم دما

دمای پایین آب گرم

هماهنگ نیودن دمای رادیاتور

ریست شدن ترموستات

پخش شدن بوی بد از دستگاه

مواردی که توضیح داده شد، تنها بخشی از عیوب یک پکیج بوده اما باید دقت داشت که در صورت مشاهده هر گونه مشکل و یا عیبی در سیستم گرمایشی، به هیچ عنوان انفرادی برای تعمیر پکیج اقدام نکنید. در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب رساندن بیشتر به پکیج شوید. نصب، سرویس و تعمیر پکیج را حتما به کارشناسان متخصص تعمیراتو بسپارید.

کارشناسی نصب پکیج ایمرگاس

پکیج گرمایشی با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت ساختمان و نوع عایق بندی مشخص می شود، پکیج های ۲۴۰۰۰ برای متراژ تا ۱۲۰ متر مربع، ۲۸۰۰۰ برای متراژ تا ۱۸۰ متر مربع و مدل ۳۶۰۰۰ برای فضای ۲۵۰ مترمربع مناسب می باشد. طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان (۱۳۹۰) حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری ) ۶۴ متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی می باشد.

تعمیراتو با سابقه بسیار طولانی در زمینه تعمیر پکیج و با تکیه بر سرویس کاران دوره دیده، متخصص و باتجربه ای که جذب کرده است، امکان ارائه خدمات تخصصی پکیج دیواری را به تمامی مشتریان عزیز خود به صورت شبانه روزی فراهم کرده است. در هر ساعت که برای شما مناسب تر باشد می توانید پکیج خود را تعمیر، سرویس، جابجا و رسیدگی کنید. با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس با ما کلیک کنید ۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲