info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

تعمیر پکیج در کرج

به طور کلی بهتر است که هر چند ماه یک بار خودتان پکیج را مورد بازبینی چشمی قرار دهید تا در صورت بروز مشکل در قطعات دستگاه، سریعا متوجه شوید و آن را رفع کنید. اگر مدت زمان زیادی می‌گذرد که از دستگاه استفاده می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که با کمک متخصصین تعمیراتو پکیج را به صورت کامل سرویس و به ویژه رسوب‌زدایی کنید.

اما اگر به تازگی پکیج را خریداری کرده‌اید و یا به تازگی آن را سرویس کامل کرده اید، دوره‌های زمانی خاصی را مشخص کنید تا به طور مرتب تعمیر پکیج را انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید اول هر نیم سال را برای این کار اختصاص دهید. هم‌چنین در صورت وجود املاح در آب و رسوب در قطعات و لوله‌های رادیاتور، علائمی در پیکج ظاهر می‌شود که در صورت مشاهده آن، باید اقدام به رسوب‌زدایی کنید.

مزایای پکیج

یکی از مهم ترین مزایایی که پکیج ها نسبت به موتورخانه ها دارند فضا کمی است که اشغال می کنند در گذشته برای وسیله گرماییش ساختمان ها فضایی در نظر گرفته می شد به نام موتورخانه که کل ساختمان از آن برای گرم کردن خانه های خود استفاده می نمودن و اگر فضایی برای موتور خانه نداشتن باید از بخاری که درصد گاز گرفتگی بالایی داشت استفاده می کردن اما پکیج ها هم درصد گاز گرفتگی ندارند و هم فضای کمی را اشغال می کنند و هر واحد می تواند به صورت مجزا و مستقل از دیگران دارای پکیجی باشد و نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که هزینه نصب و خرید پکیج نسبت به موتور خانه بسیار کم است.

انواع پکیج

پکیچ‌ ها براساس نصب به صورت کلی به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم می شوند :

۱– پکیچ دیواری

پکیچ دیواری را به دلیل اندازه کوچک و ظاهری زیباتری که دارد اغلب در آشپزخانه نصب می‌کنند و به همین دلیل است که پکیچ دیواری طرفداران بیشتری دارد.

پکیج دیواری به دلیل نداشتن منبع ذخیره آب گرم امکان گرم کردن سیستم گرمایشی و تامین آب گرم مصرفی را به طور هم‌زمان ندارد و در طراحی سیستم، اولویت گرمایش با گرم کردن آب گرم مصرفی است.

بعد از باز شدن شیر آب گرم مصرفی تمام قدرت صرف گرم کردن آب گرم مصرفی می‌شود و اگر شیر آب گرم مصرفی به طور طولانی باز بماند، رادیاتورها سرد می شود. لذا بهتر است در مصرف آب گرم به این نکته توجه کنید و در زمستان به طور طولانی شیر آب گرم باز نماند تا رادیاتور سرد شود.

انواع پکیج ‌های دیواری مجهز به سیستم دودکش هستند. در این سیستم‌ ها، دود ناشی از احتراق، یا از طریق دود کش معمولی و یا از طریق فن پکیج، به سمت بیرون هدایت می ‌شود. دودکش پکیج دیواری، از نوع دو جداره است که یکی برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق مورد استفاده قرار می گیرد.

۲– پکیچ زمینی

از دیگر انواع پکیج می توان به پکیچ زمینی اشاره کرد. پکیج زمینی بیشتر در ساختمان ‌هایی با متراژ بالا نصب می‌ شود. چرا که پکیج زمینی در سایزهای مختلف و توان حرارتی مختلفی ساخته و عرضه می شوند که به دلیل اشغال فضای آشپزخانه در آپارتمان از پکیج ‌های زمینی استفاده نمی شود.

علاوه بر این توان بالای این دستگاه‌ ها مناسب برای واحدهای آپارتمانی و واحدهای ویلایی کوچک نیست. در این دستگاه‌ها به علت وجود یک مخزن ذخیره آب گرم در صورت قطع شدن برق برای مدت زمان کوتاه، آب گرم وجود دارد. البته در گذشته پکیج‌های زمینی با توان‌های کوچک هم ساخته می‌شدند که امروزه با وجود قوانین جدید و وجود پکیج‌های دیواری دیگر کاربردی ندارند. برای خانه هایی که بیشتر از یک حمام دارند پکیج زمینی مناسب است. چرا که این پکیج ها دارای مخزن اضافی برای ذخیره آب گرم هستند.

با استفاده از پکیج زمینی دیگر نیاز به استفاده از آبگرم کن برای تامین آب گرم مصارفی مانند حمام و شستشو نیست.

و همچنین دسته بندی دیگر پکیج ها براساس نوع سوخت آن ها است که به چهار نوع تقسیم می شوند:

-پکیج گازی (دیواری و زمینی بدون صدا)،

-پکیج گازوئیلی (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)

-پکیج دوگانه سوز (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)

-پکیج برقی (دیواری و زمینی با قابلیت بی صدا بودن)

 

انواع سرویس پکیج

در این بخش به طور خلاصه انواع سرویس پکیج را توضیح می‌دهیم و در ادامه به طور مفصل‌تر به رسوب‌زدایی که یکی از مهم‌ترین بخش های سرویس پکیج است خواهیم پرداخت.

۱. رسوب‌زدایی:

دستگاه هرچند وقت یک بار به رسوب‌زدایی احتیاج دارد. بهتر است با استفاده از رسوب‌گیرهای پلی فسفات و با وجود تهویه مناسب عمل رسوب‌زدایی انجام گیرد. در ادامه به طور کامل‌تر به این مورد خواهیم پرداخت.

۲. کنترل فشار آب:

اگر فشار آب وارد شده به دستگاه زیاد و یا کم باشد به مرور زمان ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود. بنابراین، کنترل شیرهای آب مهم است.

۳. کنترل عملکرد دو مدار گرمایشی و بهداشتی:

با بررسی و دقت از روند مناسب این دو مدار مطمئن شوید.

۴. آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون:

اگر این محور دچار گرفتگی باشد، پمپاژ کردن و گردش آب با مشکل روبه‌رو خواهد شد. بنابراین بررسی و سرویس سیرکولاسیون به گردش آب گرم و سرد کمک می‌کند.

عیب یابی پکیج

لازم به ذکر است که مشکلات رایج پکیج و راه حل های ذکر شده برای هر مورد، به برند و مدل پکیج بستگی ندارد. بنابراین مطلب حاضر برای انواع پکیج های ایرانی و خارجی قابل استفاده است. لذا در صورتی که برای تعمیر مشکلات رایج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس، تاچی، فرولی و یا هر برند و مدل پکیجی که در خانه از آن استفاده می کنید، به کمک و راهنمایی احتیاج دارید، می توانید از متخصصین تعمیرات پکیج در کرج استفاده کنید.

در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود را آورده ایم که با بررسی این مراحل می توانید پکیج خود را عیب یابی نموده و مشکل مربوط به آن را حل کنید.

اگر دانش تخصصی و تجربه تعمیرات پکیج را ندارید، بهتر است در نظر داشته باشید که عیب یابی و رفع مشکل پکیج همواره آسان و قابل انجام نیست و همچنین در نظر داشته باشید که پکیج دستگاهی گازسور، مکانیکی و الکتریکی است و تعمیرات آن خطرات خود را به همراه دارد. لذا در مواقعی که موفق به انجام عیب یابی پکیج دیواری خود نشدید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سریع و قابل اعتماد تعمیراتو در کرج است.

تعرفه تعمیر پکیج

اجرت تعمیرات پکیج طبق یکسری قوانین و ضوابط از پیش تعریف شده توسط مرکز تعمیر تعمیراتو تعیین می گردد. تعمیرکار ما پس از حضور در محل و عیب یابی و بررسی خرابی پکیج از ابعاد مختلف، هزینه تعمیر پکیج را بر مبنای تعرفه تعمیرات پکیج محاسبه می کند و تمامی هزینه ایاب و ذهاب بر عهده مشتری می باشد که به مبلغ تعمیرات اضافه خواهد شد اما لازم به ذکر است که بگوییم شما عزیزان می توانید با کمترین هزینه خدمات سرویس و تعمیر پکیج را با تعمیراتو انجام دهید.

بهترین پکیج را از بین محصولات کدام برند انتخاب کنیم؟

برای شناخت بهترین پکیج، ابتدا می بایست به شناخت درستی از ویژگی های پکیج های تولیدی برسیم تا بتوانیم تشخیص دهیم پکیج بوتان بهتره یا ایران رادیاتور. سه خصوصیات اصلی که با آن می توان پکیج های تولیدی را به لحاظ ویژگی از یکدیگر تفکیک کرد و تفاوت قیمت میان آن ها را توجیه کرد، به شرح ذیل می باشد:

۱- ظرفیت حرارتی پکیج

۲ – فن دار یا بدون فن بودن

۳- تک مبدل یا دو مبدله بودن پکیج

گرچه خصوصیات مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث تفاوت مدل های تولیدی و اختلاف قیمت آن ها با یک دیگر می باشد ولی مهم ترین این خصوصیات، همان سه خصوصیات بالا است.

مزایا و معایب پکیج دیواری بوتان

مزایا : از مزایای پکیج دیواری بوتان می‌توان به کم مصرف بودن آن و پایین بودن هزینه تعمیرات اشاره کرد.

معایب :‌از معایب پکیج دیواری بوتان نیز به استفاده همزمان از آب و برق و گاز مربوط می‌شود که وضعیت ایمنی این دستگاه را مقداری دچار چالش می‌کند و باید رسیدگی‌های ایمنی آن به مراتب بالاتر صورت بگیرد.

 

بهترین مدل پکیج دیواری بوتان

بهترین مدل پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا (perla) می باشد. این مدل پکیج بوتان دارای دو مبدل حرارتی، صفحه نمایشگر است.

مزایا و معایب پکیج دیواری تاچی

از مزایای پکیج شوفاژهای تاچی عمر طولانی مبدل های حرارتی این پکیج ها و دیر جرم گرفتن آن ها در مناطق دارای آب سخت (همراه با املاح )است که از دیگر مزایای پکیج دیواری تاچی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-سیستم تنظیم خودکار جریان گاز

-سیستم بای پس الکترونیک

-سیستم آیونایز محافظ شعله

-سیستم عیب یاب اتوماتیک با صفحه نمایشگر دیجیتال

-سیستم ضد یخ زدگی

-سیستم ضد گریپاژ پمپ

-سیستم احتراق آهسته

-قابلیت نصب ترموستات اتاقی

-سیستم ضد نوسان دمای آبگرم

-سیستم کنترل عملکرد لحظه به لحظه دستگاه

-سیستم کنترل تخلیه گازهای حاصل از احتراق

-سیستم ایمنی کنترل حداکثر فشار و دمای مدار گرمایشی

بهترین مدل پکیج دیواری تاچی

پکیج شوفاژ دیواری TACHI مدل Smart C از نوع پکیج های دو مبدل می باشد. وجود دو مبدل حرارتی در این پکیج ها باعث می شود آب گرم مصرفی و گرمایش لازم برای محیط، تأمین گردد همچنین محفظه احتراق پکیج های شوفاژ دیواری TACHI مدل Smart C بسته بوده که همین امر، این پکیج ها را در زمره پکیج های فن دار قرار می دهد.

وجود فن باعث می شود تا اکسیژن لازم از فضای آزاد برای احتراق و تخلیه گازهای ناشی از احتراق، به راحتی در پکیج های فوق صورت گیرد.

در مدل Smart C که از فن بهره می برد، تخلیه دود و مکش هوا توسط یک دودکش دوجداره مخصوص انجام می شود که در هنگام خریداری این دستگاه، باید به طور جداگانه تهیه گردد.

سوالات متداول

علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟

-شیره سه راهی پکیج گلدیران خراب است.

-در سوپاپ بای پس پکیج مشکل وجود دارد.

-برد کنترل دستگاه معیوب است.

-شعله پکیج دیواری مشکل دارد

علت این‌که پکیج روشن است اما آب و رادیاتورها را گرم نمی کند، چیست؟

-باز نبودن شیر آب خروجی پکیج

-کم بودن ظرفیت حرارتی پکیج دیواری گلدیران با توجه به متراژ خانه

-هواگرفتن پکیج و شوفاژها

-کوتاه بودن شعله مشعل پکیج گدیران که خود بر اثر کاملا باز نبودن شیر گاز ورودی

-رسوب گرفتن مبدل حرارتی یا رادیاتورها

-خرابی پمپ آب داخلی

برای تماس با ما کلیک کنید ۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲