info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - 09364200894
مشاوره رایگان

تعمیر پکیج در کرج

بررسی تفاوت پکیج با آبگرمکن

تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. اینکه پکیج بهتر است یا آبگرمکن، به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله میزان کارایی یا رده مصرف انرژی، قیمت، مساحت محیط و … اگر به دنبال نصب آبگرمکن بجای پکیج هستید و یا نمی‌دانید پکیج بهتر است یا آبگرمکن به سایت تعمیراتو مراجعه کنید.

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟

همانطور که می‌دانید هر دو این دستگاه‌ها برای گرم کردن آب منزل بکار می‌روند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند در ابتدا بهتر است بدانیم که تفاوت پکیج با آبگرمکن چیست؟ آبگرمکن همانطور که از نامش پیداست، دستگاهی است برای تامین آب گرم مورد نیاز برای شستشو، حمام، شستن ظرف‌ها و … که امروزه مدل آبگرمکن‌های گازی و الکتریکی بیشتر استفاده می‌شوند و اساس کار آبگرمکن‌ها به این صورت است که بعد از ورود آب سرد لوله کشی به آبگرمکن و عبور از کویل‌های مسی داخل آبگرمکن با میزان حرارتی که از شعله آبگرمکن دریافت می‌کند، داغ می‌شود و در نهایت آب گرم وارد لوله کشی ساختمان می‌شود.

آبگرمکن‌ها در دو نوع شمعک دار و بدون شمعک موجود هستند که در نوع شمعک دار، شمعک آبگرمکن همیشه روشن می‌باشد و زمانی که آب گرم را باز می‌کنید، شمعک، مشعل را روشن کرده و ممکن است باعث ایجاد رسوب در دستگاه شود. در مدل بدون شمعک، زمانی که شما آبگرم را باز می‌کنید، مشعل توسط یک سیستم جرقه زن روشن می‌شود و آب را گرم می‌کند.

انواع پکیج

پکیچ‌­ها براساس نصب به صورت کلی به دو دسته دیواری و یا زمینی تقسیم می­‌شوند، که می­‌توان آنها را به جای کابینت دیواری و یا زمینی نصب کرد. همچنین پکیج براساس نوع سوخت به چهار نوع تقسیم می­‌شوند:

پکیج گازی (دیواری و زمینی بدون صدا)، پکیج گازوییلی (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)، پکیج دوگانه سوز (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی) و پکیج برقی (دیواری و زمینی با قابلیت بی صدا بودن) هستند.

انواع پکیچ بر اساس محل نصب

۱- پکیچ دیواری

پکیچ دیواری را به دلیل اندازه کوچک و شکل ظاهری زیباتر اغلب در آشپزخانه نصب می­‌کنند و به همین دلیل پکیچ دیواری طرفداران بیشتری دارد. پکیج دیواری به دلیل نداشتن منبع ذخیره آب گرم امکان گرم کردن سیستم گرمایشی و تامین آب گرم مصرفی را به طور هم‌زمان ندارد و در طراحی سیستم، اولویت گرمایش با گرم کردن آب گرم مصرفی است.

بعد از باز شدن شیر آب گرم مصرفی تمام قدرت صرف گرم کردن آب گرم مصرفی می‌شود و اگر شیر آب گرم مصرفی به طور طولانی باز بماند، رادیاتورها سرد می­‌شود. لذا بهتر است در مصرف آب گرم به این نکته توجه کنید و در زمستان به طور طولانی شیر آب گرم باز نماند تا رادیاتور سرد شود.

انواع پکیج­‌های دیواری مجهز به سیستم دودکش هستند. در این سیستم‌­ها، دود ناشی از احتراق، یا از طریق دود کش معمولی و یا از طریق فن پکیج، به سمت بیرون هدایت می­‌شود. دودکش پکیج دیواری، از نوع دو جداره است که یکی برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

۲- پکیچ زمینی

از دیگر انواع پکیج می­توان به پکیچ زمینی اشاره کرد. پکیج زمینی بیشتر در ساختمان­‌هایی با متراژ بالا نصب می‌­شود. چرا که پکیج زمینی در سایزهای مختلف و توان حرارتی مختلفی ساخته و عرضه می­شوند که به دلیل اشغال فضای آشپزخانه در آپارتمان از پکیج­‌های زمینی استفاده نمی­‌شود.

علاوه بر این توان بالای این دستگاه‌­ها مناسب برای واحدهای آپارتمانی و واحدهای ویلایی کوچک نیست. در این دستگاه‌ها به علت وجود یک مخزن ذخیره آب گرم در صورت قطع شدن برق برای مدت زمان کوتاه، آب گرم وجود دارد. البته در گذشته پکیج‌های زمینی با توان‌های کوچک هم ساخته می‌شدند که امروزه با وجود قوانین جدید و وجود پکیج‌های دیواری دیگر کاربردی ندارند. برای خانه­‌هایی که بیشتر از یک حمام دارند پکیج زمینی مناسب است. چرا که این پکیج ­ها دارای مخزن اضافی برای ذخیره آب گرم هستند.

با استفاده از پکیج زمینی دیگر نیاز به استفاده از آبگرم کن برای تامین آب گرم مصارفی مانند حمام و شستشو نیست. پکیج­های زمینی در انواع چگالشی، مبدلی و مخزنی با توجه به محلی که قرار است در آن نصب شوند، انتخاب می‌گردند.

انواع سرویس پکیج در کرج

در اینجا به طور خلاصه انواع سرویس پکیج را توضیح می‌دهیم و در ادامه به طور مفصل‌تر به رسوب‌زدایی که یکی از مهم‌ترین انواع سرویس پکیج است خواهیم پرداخت.

۱. رسوب‌زدایی: دستگاه هرچند وقت یک بار به رسوب‌زدایی احتیاج دارد. بهتر است با استفاده از رسوب‌گیرهای پلی فسفات و با وجود تهویه مناسب عمل رسوب‌زدایی انجام گیرد. در ادامه به طور کامل‌تر به این مورد خواهیم پرداخت.

۲. کنترل فشار آب: اگر فشار آب وارد شده به دستگاه زیاد و یا کم باشد به مرور زمان ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود. بنابراین، کنترل شیرهای آب مهم است.

۳. کنترل عملکرد دو مدار گرمایشی و بهداشتی: با بررسی و دقت از روند مناسب این دو مدار مطمئن شوید.

۴. آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون: اگر این محور دچار گرفتگی باشد، پمپاژ کردن و گردش آب با مشکل روبه‌رو خواهد شد. بنابراین بررسی و سرویس سیرکولاسیون به گردش آب گرم و سرد کمک می‌کند.

سرویس پکیج چه زمانی باید انجام شود؟

به طور کلی بهتر است که هر چند ماه یک بار خودتان پکیج را مورد بازبینی چشمی قرار دهید تا در صورت بروز مشکل در قطعات دستگاه، سریعا متوجه شوید و آن را رفع کنید. اگر مدت زمان زیادی می‌گذرد که از دستگاه استفاده می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که با کمک متخصصین تعمیراتو پکیج را به صورت کامل سرویس و به ویژه رسوب‌زدایی کنید.
اما اگر به تازگی پکیج را خریداری کرده‌اید یا پس از سرویس کامل، دوره‌های زمانی خاصی را مشخص کنید تا به طور مرتب تعمیر پکیج را انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید اول هر نیم سال را برای این کار اختصاص دهید. هم‌چنین در صورت وجود املاح در آب و رسوب در قطعات و لوله‌های رادیاتور، علائمی در پیکج ظاهر می‌شود که در صورت مشاهده آن، باید اقدام به رسوب‌زدایی کنید.

عیب یابی پکیج در کرج

لازم به ذکر است که مشکلات رایج پکیج و راه حل های ذکر شده برای هر مورد، به برند و مدل پکیج بستگی ندارد. بنابراین مطلب حاضر برای انواع پکیج های ایرانی و خارجی قابل استفاده است. لذا در صورتی که برای تعمیر مشکلات رایج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس، تاچی، فرولی و یا هر برند و مدل پکیجی که در خانه از آن استفاده می کنید، به کمک و راهنمایی احتیاج دارید، می توانید از متخصصین پکیج تعمیراتو در کرج استفاده کنید.

در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید پکیج خود را عیب یابی نموده و مشکل مربوط به آن را حل کنید.

اگر دانش تخصصی و تجربه تعمیرات پکیج ندارید، بهتر است در نظر داشته باشید که عیب یابی و رفع مشکل پکیج همواره آسان و قابل انجام نیست. همچنین در نظر داشته باشید که پکیج دستگاهی گازسور، مکانیکی و نیز الکتریکی است و تعمیرات آن خطرات خود را به همراه دارد. لذا در مواقعی که موفق به انجام عیب یابی پکیج دیواری خود نشدید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سریع و قابل اعتماد تعمیراتو در کرج است.

تعرفه تعمیر پکیج چگونه محاسبه می گردد؟

اجرت تعمیرات پکیج طبق یکسری قوانین و ضوابط از پیش تعریف شده توسط مرکز تعمیر تعمیراتو کرج تعیین می گردد. تعمیرکار ما پس از حضور در محل و عیب یابی و بررسی خرابی پکیج از ابعاد مختلف، هزینه تعمیر پکیج را برمبنای تعرفه تعمیرات پکیج محاسبه می کند و تمامی هزینه ایاب و ذهاب بر عهده مشتری می باشد که به مبلغ تعمیرات اضافه خواهد شد. کمترین هزینه خدمات سرویس و با تعمیر پکیج در کرج را از ما بخواهید.

مزایا و معایب پکیج دیواری بوتان

مزایای پکیج دیواری بوتان

از مزایای پکیج دیواری بوتان می‌توان به کم مصرف بودن آن و پایین بودن هزینه تعمیرات اشاره کرد.
از معایب پکیج دیواری بوتان نیز به استفاده همزمان از آب و برق و گاز مربوط می‌شود که وضعیت ایمنی این دستگاه را مقداری دچار چالش می‌کند و باید رسیدگی‌های ایمنی آن به مراتب بالاتر صورت بگیرد.

بهترین مدل پکیج دیواری بوتان

بهترین مدل پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا (perla) می باشد. این مدل پکیج بوتان دارای دو مبدل حرارتی ، صفحه نمایشگر می باشد.

مزایا و معایب پکیج دیواری تاچی

از مزایای دیگر پکیج شوفاژهای تاچی عمر طولانی مبدل های حرارتی این پکیج ها و دیر جرم گرفتن آنها در مناطق دارای آب سخت (همراه با املاح )است.

از مزایای پکیج دیواری تاچی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سیستم تنظیم خودکار جریان گاز
سیستم بای پس الکترونیک
سیستم آیونایز محافظ شعله
سیستم عیب یاب اتوماتیک با صفحه نمایشگر دیجیتال
سیستم ضد یخ زدگی
سیستم ضد گریپاژ پمپ
سیستم احتراق آهسته
قابلیت نصب ترموستات اتاقی
سیستم ضد نوسان دمای آبگرم
سیستم کنترل عملکرد لحظه به لحظه دستگاه
سیستم کنترل تخلیه گازهای حاصل از احتراق
سیستم ایمنی کنترل حداکثر فشار و دمای مدار گرمایشی

بهترین مدل پکیج دیواری تاچی

پکیج شوفاژ دیواری TACHI مدل Smart C از نوع پکیج های دو مبدل می باشد. وجود دو مبدل حرارتی در این پکیج ها باعث می شود آب گرم مصرفی و گرمایش لازم برای محیط، تأمین گردد.

همچنین محفظه احتراق پکیج های شوفاژ دیواری TACHI مدل Smart C بسته بوده که همین امر، این پکیج ها را در زمره پکیج های فن دار قرار می دهد.

وجود فن باعث می شد تا اکسیژن لازم از فضای آزاد برای احتراق و تخلیه گازهای ناشی از احتراق، براحتی در پکیج های فوق صورت گیرد.

در مدل Smart C که از فن بهره می برد، تخلیه دود و مکش هوا توسط یک دودکش دوجداره مخصوص انجام می شود که در هنگام خریداری این دستگاه، باید به طور جداگانه تهیه گردد.

بهترین پکیج را از بین محصولات کدام برند انتخاب کنیم؟

برای شناخت بهترین پکیج، ابتدا می بایست به شناخت درستی از ویژگی های پکیج های تولیدی برسیم تا بتوانیم تشخیص دهیم پکیج بوتان بهتره یا ایران رادیاتور. سه خصوصیات اصلی که با آن می توان پکیج های تولیدی را به لحاظ ویژگی از یکدیگر تفکیک کرد و تفاوت قیمت میان آن ها را توجیه کرد، به شرح ذیل می باشد: ۱ .  ظرفیت حرارتی پکیج ۲ . فن دار یا بدون فن بودن ۳ . تک مبدل یا دو مبدله بودن پکیج
گرچه خصوصیات مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث تمیز مدل های تولیدی و اختلاف قیمت آن ها با یکدیگر می باشد ولی مهم ترین این خصوصیات، همان سه خصوصیات بالاست.