info@tamirato.com
آدرس : کرج ، خیابان ساسانی ، بلوار چمران
۰۹۱۹۷۰۲۱۷۲۲ - ۰۲۶3۶۷۰۷۵۴۸
مشاوره رایگان

تعمیر ماشین لباس شویی

لباس شویی یکی از وسایل خانگی پر کاربرد در منزل به حساب می آید و حضورش بسیار با اهمیت

است زمانی که ماشین لباس شویی از کار می افتد و نیاز به تعمیر دارد زندگی روزمره دارای اختلال می شود در زندگی کنونی دیگر زمان نیست که مانند گذشته لباس ها را با دست بشوریم و کاملا این موضوع از بین رفته است حتی اگر زمان هم باشد تا وقتی ماشین لباسشویی هست نیازی به شستن لباس ها با دست نیست بنابراین باید مراقب این محصول در خانه خود باشیم و زمانی که دچار از کار افتادگی شد سریعا از تعمیرکاران حرفه ای در خواست کنید تا برای تعمیر ماشین لباسشویی تان اقدام کنند.

برند و تعمیر ماشین لباسشویی 

ماشین لباس شویی ها دارای برند های مختلفی هستند و برای تعمیر ماشین لباسشویی با هر نوع برندی نیاز است که تعمیرکار متخصص همان برند دست به کار شود و اقدام به تعمیر محصول کند در این صورت سلامت محصول بعد از تعمیر تضمین شده است.

عیوب رایج ماشین های لباسشویی

بسیاری از مشکلات و خرابی ها در ماشین های لباسشویی به صورت عام هست و به برند و مدل خاصی مربوط نمی شود در این بخش از مطلب مجموعه ای از مشکلات رایج که ممکن است برای ماشین های لباسشویی شما عزیزان به وجود آید را بیان کرده ایم و دلایل به وجود آمدن این مشکلات را نیز به اختصار بیان کرده ایم.  

روشن نشدن ماشین لباس شویی

یکی از مشکلات رایج در ماشین های لباس شویی روشن نشدن است که در واقع شما زمانی متوجه این موضوع می شوید که لباس ها را داخل ماشین گذاشته اید و آماده برای زدن دکمه پاور هستید که با صحنه ناگواری رو به رو می شوید و ماشین لباسشویی روشن نمی شود حس بدی داره و فکر این که باید لباس های داخل ماشین را با دست بشورید عذاب آور است اما ناراحتی ندارد ما در این بخش به علت هایی که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود می پردازیم و همچنین شما را با متخصصان آشنا خواهیم کرد تا به سرعت دست به کار شوید و ماشین لباسشویی تان را تعمیر کنید و از عذاب شستن لباس ها با دست راحت شوید.

عواملی که سبب روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود:

۳ مورد وجود دارد که بخاطر این ۳ دلیل ماشین لباسشویی روشن نمی شود مورد اول امکان دارد اتصال برق قطع شده باشد، مورد دوم دکمه استارت که خرابی در این قسمت به این دلیل است که اهرمی که برای فشار دادن میکروسوئیج تعبیه شده به خوبی کار نمی کند و در آخر ممکن است محافظ برق از کار افتاده باشد.

پر نشدن آب داخل ماشین لباسشویی

این حالت زمانی اتفاق می افتد که ماشین لباسشویی شما خیلی پر شده باشد پس می توانید کمی از حجم لباس ها کم کرده و دوباره امتحان کنید اما اگر باز آب داخل ماشین پر نشد به تخصص تعمیراکاران نیازمند هستید پس تا دیر نشده اقدام کنید و از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر ماشین لباسشویی در خواست کنید تا ماشین لباسشویی تان را تعمیر کند.

لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی هنگام شست و شو

لرزش و تکان خوردن هنگام شست و شو بیشتر در ماشین لباسشویی های قدیمی اتفاق می افتد که در این حالت باید وزن ماشین و لرزش گیر را بررسی کنیم اما رایج ترین حالتی که سبب لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در حالت شست و شو می شود تراز نبود ماشین است.

سر و صدا در هنگام شست وشو لباس در ماشین

ممکن است شی و وسیله ای داخل جیب های لباس مانده باشد و باعث سروصدای ماشین شود به همین دلیل است که می گویند که قبل از وارد کردن لباس ها به داخل ماشین حتما جیب ها را چک کنید اما گاهی ممکن است که سروصدای ایجاد شده از سگگ و دکمه های فلزی لباس ایجاد شده باشد.

اما موارد فنی که باعث ایجاد سر و صدا در هنگام شست و شو لباسشویی باشد مانند خرابی در قسمت بلبرینگ و یا ممکن است داخل فیلتر ماشین لباس شویی چیزی گیر کرده باشد اگر نتوانستید با مواردی که بیان شد مشکل سروصدا ماشین لباسشویی را برطرف کنید حتما از یک تعمیر کار حرفه برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کمک بگیرید.

مشکلات انواع برند های ماشین لباسشویی

مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی ال جی

 • لباس ها خوب شسته نمی شوند.
 • ماشین لباس شویی ال جی  کد خطا یا ارور می دهد.
 • کف و پودر روی لباس ها باقی می ماند.
 • لباس ها زمانی که می خواهیم از ماشین لباس شویی ال جی خارج شوند داغ هستند.
 • ماشین لباس شویی ال جی روشن نمی شود.

مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی دوو

 • از ماشین لباس شویی دوو کف خارج می شود.
 • صدا و لرزش در ماشین لباس شویی دوو که علت آن در مطلب بالا بیان شده است.
 • آب وارد ماشین لباسشویی دوو نمی شود.
 • آب داخل ماشین لباسشویی دوو تخلیه نمی شود.
 • ماشین لباسشویی دوو  نمی چرخد.   

مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی بوش

 • در ماشین لباسشویی بوش قفل می ماند
 • آب درون ماشین لباسشویی بوش تخلیه و خالی نمی شود.
 • ماشین لباسشویی بوش دارای لرزش و تکان شده است.
 • ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود.

مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی جنرال

 • آب درون ماشین لباسشویی جنرال پر نمی شود.
 • ماشین لباس شویی جنرال روشن نمی شود.
 • سر و صدا و لرزش وتکان خوردن ماشین لباسشویی جنرال

در نتیجه با توجه به مواردی که در این قسمت بیان شد می توانید مشکلات ماشین لباسشویی خود را شناسایی کنید اما بهترین راه حل آن است که خود برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نکنید و برای تعمیر ماشین از تعمیرکاران متخصص و حرفه ای استفاده کنید در این حالت خیالتان از تعمیر درست و به موقع ماشین لباسشویی راحت است مخصوصا این موضوع که هزینه تعمیر ماشین لباسشویی از هزینه تعویض آن کمتر است اگر بدون تخصص اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی کنید هزینه زیادی را متحمل خواهید شد چرا که ممکن است نیاز به تعویض ماشین لباسشویی داشته باشید.